O autorze

Do pisania tego blogu zachęciło mnie nieustające zainteresowanie księżną Daisy i Hochbergami, które z pewnym zaskoczeniem obserwuję od dłuższego czasu w internecie.

Od dawna badam historię rodów władających Książem i Pszczyną. Moja praca zaowocowała powstaniem dwóch książek poświęconych tej tematyce –  Książęta pszczyńscy i Księżna Daisy. Pani na Książu i Pszczynie, którą napisałam wraz z Beatą Górnioczek.

Wiele lat spędzonych w bibliotekach oraz archiwach niemieckich, angielskich i  polskich (głównie w Pszczynie i Wrocławiu) pozwoliło mi zebrać bogaty materiał, który tylko w części mogłam wykorzystać w moich książkach.

Dziś chciałabym podzielić się swoją wiedzą z czytelnikami mojego blogu. Może przy okazji uda się sprostować sensacyjne, nieprawdziwie, a często błędne informacje dotyczące Daisy i Hochbergów, pojawiające się na wielu portalach.

Bronisława Jeske-Cybulska

Reklamy

21 responses »

 1. richard danielczyk

  Prosze o moralne poparcie sprawy ratowania zamku Stary Ksiaz . Ryszard tel. 48728470885

  Odpowiedz
 2. Książki, które Pani napisała są nie do zdobycia… Obeszłam chyba wszystkie księgarnie w mieście… :((

  Odpowiedz
 3. Proszę przyjąć moje wyrazy uznania. Wspaniała pasja i ogromny wkład pracy.

  Odpowiedz
 4. Jestem pod wielkim wrażeniem ogromu pracy i zaangażowania. Przeczytałem wszystko z wielkim zainteresowaniem. Od ponad 15tu lat interesuję się Dolnym Śląskiem, rodami tam niegdyś zamieszkującymi, rezydencjami, historią tych miejsc.
  Fascynują mnie stare fotografie na których czas się zatrzymał i dzięki temu możemy zobaczyć ludzi, miejsca i czasy, to jak cofnięcie się w czasie.
  Bardzo dziękuję za interesującą lekcję historii, czekam na więcej 🙂
  łączę wyrazy szacunku
  Piotr

  Odpowiedz
 5. Witam serdecznie, bardzo chciałabym skontaktować się z Panem gdyż szukam informacji na temat Pszczyny podczas I wojny światowej.

  Odpowiedz
 6. Fascynację Książem i księżną Daisy zaszczepił we mnie nieżyjący już tato, który po wojnie jako kilkuletni chłopiec mieszkał z rodzicami w Świebodzicach. Teraz ja zaszczepiłam w swoich dzieciach i mężu sentyment do Książa. Zawsze, gdy jesteśmy na wakacjach, na Dolnym Śląsku, odwiedzamy Książ.Przeczytałam napisane przez Pania książki i książkę Daisy Tańcząc na wulkanie, a gdy odkryłam stronę „daisyofpless”, pochłonęłam ją jednym tchem.Dziękuję.

  Odpowiedz
 7. Całe morze infomacji, faktów, nazwis, dat… A to wszysko podane jak najciekawsza opowieść, w której można zagłębiać się raz po raz…
  Dziękuję.
  Daisy..Tak, w końcu mogłam uporzadkować w głowie jej historię i historię dwóch miejsc: Pszczyny i Książa.
  We wrześniu – Wałbrzych i Książ…
  Już się cieszę.
  Pozdrawiam serdecznie.
  Jola

  Odpowiedz
  • Bardzo dziękuję za miłe słowa. Polecam również swoją książkę „Księżna Daisy. Pani na Książu i Pszczynie”. Życzę udanej wycieczki do tych zamków. Warto tam bywać, jest co oglądać. Pozdrawiam serdecznie. Bronisława Jeske-Cybulska

   Odpowiedz
 8. Witam serdecznie. Jestem w trakcie tworzenia amatorskiego filmu nt. Zamku stary Książ. Film docelowo ma zostać opublikowany na autorskim kanale sirilion | movies na youtube.com. Film wsparty będzie komentarzem lektora z offu. Szukając w internecie ciekawych informacji nt. tego zamku natrafiłem na Pani stronę i Pani niezwykły tekst zawierający informacje, których nie sposób znaleźć na innych stronach. Zwracam się więc do Pani z serdeczną prośbą o wyrażenie zezwolenia na wykorzystanie tego tekstu w powstającym filmie. Szczegóły na temat filmu mogę Pani podać drogą mailową. Mój adres to: sirilionmovies@gmail.com. Z góry dziękuję za odpowiedź.

  Odpowiedz
 9. Dzień dobry, czy jest szansa na wznowienie książki, której jest Pani Współautorką? Poszukuję jej daremnie od dwóch lat.

  Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: