O autorze

Do pisania tego blogu zachęciło mnie nieustające zainteresowanie księżną Daisy i Hochbergami, które z pewnym zaskoczeniem obserwuję od dłuższego czasu w internecie.

Od dawna badam historię rodów władających Książem i Pszczyną. Moja praca zaowocowała powstaniem dwóch książek poświęconych tej tematyce –  Książęta pszczyńscy i Księżna Daisy. Pani na Książu i Pszczynie, którą napisałam wraz z Beatą Górnioczek.

Wiele lat spędzonych w bibliotekach oraz archiwach niemieckich, angielskich i  polskich (głównie w Pszczynie i Wrocławiu) pozwoliło mi zebrać bogaty materiał, który tylko w części mogłam wykorzystać w moich książkach.

Dziś chciałabym podzielić się swoją wiedzą z czytelnikami mojego blogu. Może przy okazji uda się sprostować sensacyjne, nieprawdziwie, a często błędne informacje dotyczące Daisy i Hochbergów, pojawiające się na wielu portalach.

Bronisława Jeske-Cybulska

18 responses »

 1. richard danielczyk

  Prosze o moralne poparcie sprawy ratowania zamku Stary Ksiaz . Ryszard tel. 48728470885

  Odpowiedz
 2. Książki, które Pani napisała są nie do zdobycia… Obeszłam chyba wszystkie księgarnie w mieście… :((

  Odpowiedz
 3. Proszę przyjąć moje wyrazy uznania. Wspaniała pasja i ogromny wkład pracy.

  Odpowiedz
 4. Jestem pod wielkim wrażeniem ogromu pracy i zaangażowania. Przeczytałem wszystko z wielkim zainteresowaniem. Od ponad 15tu lat interesuję się Dolnym Śląskiem, rodami tam niegdyś zamieszkującymi, rezydencjami, historią tych miejsc.
  Fascynują mnie stare fotografie na których czas się zatrzymał i dzięki temu możemy zobaczyć ludzi, miejsca i czasy, to jak cofnięcie się w czasie.
  Bardzo dziękuję za interesującą lekcję historii, czekam na więcej 🙂
  łączę wyrazy szacunku
  Piotr

  Odpowiedz
 5. Witam serdecznie, bardzo chciałabym skontaktować się z Panem gdyż szukam informacji na temat Pszczyny podczas I wojny światowej.

  Odpowiedz
 6. Fascynację Książem i księżną Daisy zaszczepił we mnie nieżyjący już tato, który po wojnie jako kilkuletni chłopiec mieszkał z rodzicami w Świebodzicach. Teraz ja zaszczepiłam w swoich dzieciach i mężu sentyment do Książa. Zawsze, gdy jesteśmy na wakacjach, na Dolnym Śląsku, odwiedzamy Książ.Przeczytałam napisane przez Pania książki i książkę Daisy Tańcząc na wulkanie, a gdy odkryłam stronę „daisyofpless”, pochłonęłam ją jednym tchem.Dziękuję.

  Odpowiedz
 7. Całe morze infomacji, faktów, nazwis, dat… A to wszysko podane jak najciekawsza opowieść, w której można zagłębiać się raz po raz…
  Dziękuję.
  Daisy..Tak, w końcu mogłam uporzadkować w głowie jej historię i historię dwóch miejsc: Pszczyny i Książa.
  We wrześniu – Wałbrzych i Książ…
  Już się cieszę.
  Pozdrawiam serdecznie.
  Jola

  Odpowiedz
  • Bardzo dziękuję za miłe słowa. Polecam również swoją książkę „Księżna Daisy. Pani na Książu i Pszczynie”. Życzę udanej wycieczki do tych zamków. Warto tam bywać, jest co oglądać. Pozdrawiam serdecznie. Bronisława Jeske-Cybulska

   Odpowiedz
 8. Witam serdecznie. Jestem w trakcie tworzenia amatorskiego filmu nt. Zamku stary Książ. Film docelowo ma zostać opublikowany na autorskim kanale sirilion | movies na youtube.com. Film wsparty będzie komentarzem lektora z offu. Szukając w internecie ciekawych informacji nt. tego zamku natrafiłem na Pani stronę i Pani niezwykły tekst zawierający informacje, których nie sposób znaleźć na innych stronach. Zwracam się więc do Pani z serdeczną prośbą o wyrażenie zezwolenia na wykorzystanie tego tekstu w powstającym filmie. Szczegóły na temat filmu mogę Pani podać drogą mailową. Mój adres to: sirilionmovies@gmail.com. Z góry dziękuję za odpowiedź.

  Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: